O autorze
Artysta, fotograf, od 1979 roku w grupie „Łódź Kaliska“ /aktualny skład: Marek Janiak, Adam Rzepecki, Andrzej Świetlik i Andrzej Makary Wielogórski/. Współautor fotografii, filmów, performasów i lomicji zrealizowanych w Ł.K. w ramach zmagań ze społeczeństwem. Jeden z ojców założycieli „Galerii Bezdomnej“, wspólnie z Tomkiem Sikorą i Jakubem Winiarskim. Zawodowo zajmuje się fotografią portretową dla reklamy i PR. Więcej na www.andrzejswietlik.pli www.lodzkaliska.pl

Bardzo ładne zdjęcie

Bardzo ładne zdjęcie, tylko trochę nieaktualne. Tak skomentował swój portret sprzed dwudziestu lat Witold Lutosławski, pisząc na nim dedykację młodemu pianiście, Pawłowi Kowalskiemu, od którego usłyszałem niedawno tę zabawną historię.

Bardzo ładne zdjęcie, tylko trochę nieaktualne. Cóż, właściwie o każdym zdjęciu można tak powiedzieć, o portrecie jednak przede wszystkim, bo tu to zdanie brzmi niekiedy okrutnie. Zmieniamy się, biologia tak chce, to normalne. Normalne.
Bardzo ładne zdjęcie, na dodatek czarno–białe, zamiast kolorów szarość. „Nie jestem biała i nie jestem czarna... jestem szara“ - śpiewa o sobie Kora, a w innym miejscu o każdym z nas: „Życie bogate, pełne sekretów/ W szarym człowieku, w szarym człowieku".

Bardzo ładne zdjęcie, tylko niestety nieaktualne. Nawet to z wczoraj. Musi się zmieniać, widz tego żąda i biznes, szczególnie ten z szoł na przedzie, który prym w tym wiedzie. „Od tysiącleci nic się nie zmienia/ Te same żądze, te same pragnienia“.

Bardzo ładne zdjęcie, i wciąż aktualne. „Białe jest czarne, czarne jest białe... Skąd ten smutek w twoich oczach?... Z dołu do góry, z góry na dół... Falowanie i spadanie... Im wyżej skaczesz, tym bliżej dna/ Raz-dwa, raz-dwa, raz-dwa... Ściema, ściema, mnie już nie ma“.

Andrzej Świetlik

*wszystkie cytaty pochodzą z tekstów piosenek Kory-Olgi Jackowskiej
Trwa ładowanie komentarzy...